x

STAGNACE? NEVÍTE JAK DÁL?

richard
-

Je strašák každého cvičícího člověka, který chce dělat jakékoliv pokroky. Jistě každý, kdo už nějaký ten pátek cvičí, přišel do stádia, kdy se nemohl zlepšit v silových výkonech, nedařila se mu přibrat svalová hmota nebo se mu zastavilo hubnutí.

Tento stav se nazývá STAGNACE.

Když se vám tohle přihodí a stojíte delší dobu na místě bez progressu, je třeba si uvědomit co je špatně (vždy se něco najde)…

Tělo je svině a zvykne si na všechno…a o tom to je!

Jedete už delší dobu stejný trénink? Změňte ho!

Zařaďte jiné cviky, někdy stačí jen změnit pořadí cviků…začněte jezdit supersérie, trojsérie, gigantické série… ŠOKUJTE TĚLO!!!

Dejte mu pořádný důvod se měnit a přizpůsobovat novým postupům. Existuje řada intenzifikačních metod, které můžete při stagnaci (i mimo ni) zařadit do tréninku jako jsou již zmíněné supersérie, trojsérie, gigantické série a další jako shazované série, negativní opakování, vynucená opakování, heavy duty metoda a mnohé další „srandy“ co vám a vašemu tělu dají „záhul“ co jste ještě nikdy nezažili. Další z možností je si na pár dnů (i týden dva) dát oraz. Svaly se vám za tak krátkou dobu neztratí, tělo zregeneruje a odpočine si, pak ho můžete zase začít „ždímat“.

Ale co když to není jen tréninkem, ale také jídlem? Stejný postup…

Jestliže jedete dlouho stejný jídelníček… změňte ho! Dejte klidně na pár týdnů dietu, „zavlňte“ sacharidama nebo si dejte detox od masa… Odlehčíte tak tělu, střeva se pročistí a budou schopny lépe vstřebávat a využívat živiny z potravy. Klidně můžete na pár dnů (i týdnů) přejít na „normální“ stravu. V dietě zařadit tzv. „prasečák“ neboli junk day, kdy vypustíte dietu a najíte se toho na co budete mít chuť…

VŠECHNO je DOVOLENO! Důležité je se při stagnaci nevzdávat, snažit se poslouchat své tělo, stále ho šokovat, hledat neustále nové cesty, nezůstat v komfortní zóně a stagnaci překonáte.

Líbil se ti článek? Tak nás podpoř a sdílej na FB.
ZATÍM ZDE NEJSOU ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE