x

6 boosterů pro spalování tuku

richard
-

Dnes si představíme 6 látek, které nám mohou být užitečné při snaze spálit přebytečný tuk. Žádné zdržování, jdeme na to.

Caffeine

Když se řekne spalovač tuku (legální), jako první se vám pravděpodobně vybaví caffeine. Nastartuje termogenní metabolickou stimulaci a nakopne váš proces spalování tuku. Navíc je pro nás vítaným zdrojem energie, zvlášť pokud jsme delší dobu v kalorickém deficitu. Podle studie provedené na běžcích na střední tratě (1-5 km) dosahovali běžci, kteří suplement před tréninkem použili, lepších výsledků. Další výhodou je, že zlepšuje soustředění.

Kyselina alfa lipoová

Jde o esenciální omega3 kyselinu zodpovědnou za energii pro metabolismus. Pomáhá nakopnout váš metabolismus a umožňuje tělu spalovat rychleji, než obvykle. Rovněž pracuje jako antioxidant a pomáhá tělu potlačit škody způsobené oxidací. Má příznivé účinky na regeneraci organismu.

Extrakt z kávovníku

Jedná se o extrakt z nepražených zrníček kávy. Než dojde k pražení, zrnka mají velký obsah kyseliny chlorogenové, která je jedním z hlavních „boosterů“ metabolismu. Studie ukazují, že právě extrakt z nepražených zrn může mít při hubnutí velmi pozitivní účinky.

Extrakt z kůry bujarníku yohimbe

Extrakt z yohimbe pochází z kůry jeho stromu a je obsažen v mnoha suplementech a lécích pro hubnutí. Studie prokázala, že ženy používající extrakt z bujarníku zhubly ve sledovaném období (3 měsíce) průměrně o 1-2 kilogramy více, než ženy extrakt nepoužívající.

Extrakt z čekanky

V čem tkví výhoda čekanky? Obsahuje vlákninu zvanou oligofruktóza, která pomáhá kontrolovat chuť k jídlu. Ten pocit, že se necítíte tolik hladoví, může být klíčový především ve dnech, kdy ubíráte na kaloriích a můžete si ukousat nehty na rukou.

Extrakt z černého kmínu

Posledním do party je extrakt z černého kmínu. Podle indonéských studií dokáže nejenom nakopnout dietou oslabené tělo, ale zároveň znovu zvýšit a zlepšit výsledky při procesu hubnutí.

Dnes jsme si představili několik metabolických „boosterů“, které vám můžou pomoci. Důležité však je si uvědomit, že jsou to pouze doplňky a nedá se na nich stavět. Pokud nebudete mít v pořádku stravu, žít aktivně, dostatečně spát a nedokážete se vyhýbat stresu, tak nepomůže ani 20 extraktů podávaných třikrát denně při rytmu bubnů.

Líbil se ti článek? Tak nás podpoř a sdílej na FB.
ZATÍM ZDE NEJSOU ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE