x

NEJLEPŠÍ TRÉNINK PRO VÁS!

richard
-

Tak jak? Jak mám vlastně cvičit? Kolik sérií mám dělat? Kolik cviků? Kolik opakování je nejlepší? Jaké doplňky mám používat? Mám cvičit jen základní cviky? Tak teda korte. Nebo snad kaatsu? Já nevím.

Ve snaze nalézt pomyslný Svatý grál v podobě „dokonalého tréninku“, jehož absolvování nám zajistí nejlepší možné výsledky, mnozí z nás zapomínají na to nejdůležitější. Neexistuje jediná varianta. Perfektní trénink. Perfektní jídelníček. Perfektní doba spánku a perfektní skladba používaných suplementů.

Zkus se zapřemýšlet. Zamysli se nad pěti svými nejoblíbenějšími kulturisty, nebo zkrátka lidmi, které obdivuješ na základě jejich postavy a vztahu ke cvičení. Cvičí všichni z nich stejně? Dokonce se vsadím, že někteří z nich úplně odlišně. Proč Pepovi funguje A? Jirkovi A nefunguje, Jirkovi funguje B. A Honza celý život cvičí C.

Jde o to, kolik do tréninku investuješ. A teď skutečně nemluvíme o penězích. Jde o to, jak moc tvrdě cvičíš. Jak moc vlastně chceš. Když cvičíš, mysli jen na to. Nepřemýšlej o tom, co si dopoledne udělal špatně, co budeš večeřet, co budeš dělat zítra. Soustřeď se na jenom na cvičení. Na každé opakování, každou sérii. Odpověz si na jednu otázku. Tvrdíš, že miluješ posilování. Zrovna si uprostřed těžké série, zbývá ti ještě 5 opakování. Chceš to mít za sebou, nebo si to užíváš?

Můžeš mít napsaný skvělý tréninkový plán, ale pokud každý tvůj trénink bude na půl plynu, nikdy nebudeš mít odpovídající výsledky. Nejsi tu od toho, abys sis šel do posilovny povídat. Nech v každém tréninku kus sama sebe. Celou dobu přemýšlej jenom o cvičení. Když odpočíváš, odpočívej a soustřeď se na čerpání sil na další pracovní sérii. Když jdeš pod činku, nepřipouštěj si cokoliv jiného, než úspěch. Soustřeď se na každý trénink, jako kdyby byl tvůj poslední.

Už si možná uvědomuješ, že posilování a nekončící cesta za ideální postavou nikdy nebude sprint, je to maraton. Potřebuješ trpělivost, vůli, hlavu bojovníka a motivovat sám sebe k překonávání limitů. Kde je vůle, tam je i cesta. Ostatní jsou jen výmluvy.

Líbil se ti článek? Tak nás podpoř a sdílej na FB.
ZATÍM ZDE NEJSOU ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE