Nejčastější začátečnické chyby v posilovně

lamas525
20. 2. 2019

Téměř každý, kdo se rozhodne pro posilování a poprvé vstoupí do prostor posilovny, chce nabýt svalovou hmotu co nejrychleji. Umět provedení všech cviků, dokázat zvedat velké váhy a podobné věci. To je však největší zkáza a zhouba jakéhokoliv začátečníka.

Chcete-li, aby se vaše tělo rozvíjelo rovnoměrně, získávalo na svalové hmotě a cvičení vás bavilo a posouvalo kupředu, vyvarujte se skutečně základním chybám, jež jsou časté.

DŮKLADNÉ ZAHŘÁTÍ TĚLA

Prvopočátkem všeho je určitě odpovídající prohřátí svalů, nežli s nimi začnete zvedat jakékoliv váhy. Tomuto časovému úseku obětujte alespoň pět až deset minut, během nichž se řádně rozcvičíte a i vaše výkony budou daleko výraznější a intenzivnější.

NAUČTE SE SPRÁVNÉ PROVEDENÍ CVIKŮ

Špatná technika je častým problémem začátečníků. Věnujte této oblasti dostatek času, ideálně pod drobnohledem profesionála, s nímž máte jistotu, že danou partii těla cvičíte tak, jak se má. S tímto problémem do značné míry souvisí i další neduh, jímž jsou velké zátěže.

Snažte se v prvopočátku zvedat méně, i když máte na víc. Na jednu stranu dokonale propilujete konkrétní cvik a zároveň vás následující dny nebudou bolet namožené svaly. V horším případě si lze přivodit i jejich natržení či zranění jiné části těla.

NECVIČTE JEDNU SESTAVU STÁLE DOKOLA

Váš silový trénink by měl překypovat určitou rozmanitostí, abyste zamezili růstu jen některých svalových partií. To může mít za výsledek nejenom nevzhledné formování postavy, ale ochabnutí nepoužívaných svalů, kloubů a šlach.

BĚŽECKÝ PÁS – KÁMEN ÚRAZU

Vyhlášeným protivníkem začátečníků, ale i mnohých profesionálů je běžecký pás. Ten má z pohledu kondice a spalování tuků jistě svůj význam. Běh na něm však nemusí být pro každého podobný tomu na pevné zemi. Abyste se při tomto cviku nezranili, snažte se běhat při nízkých rychlostech a soustřeďte se na udržení rovnováhy.

PROVÁDĚJTE KVALITNÍ STREČINK

Skončíte-li vaší denní porci cviků, nezapomínejte na protažení svalů, kterým docílíte optimálního růstu. Navíc zamezíte následné nepříjemné bolesti ve svalech a jejich zkracování. Strečink po silovém tréninku by měl být spojen hlavně s protahováním a pozvolnými pohyby, nikoliv s těmi rychlými a švihavými, u nichž hrozí naopak bolestivé zranění.

NALEZNĚTE OPTIMÁLNÍ TRÉNINKOVÝ PLÁN

Vedle zbrklosti si pohlídejte i celkový posilovací plán. Nic nemůže být hned a rychle, z čehož plynou časté chyby uvedené výše. Dopřávejte si pomalých rozjezdů, nacvičujte techniku a hlavně vše kombinujte s vhodným stravováním a patřičným odpočinkem. Ten je velice důležitý především u začátečníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down