x

Jednoduchá cesta pro větší bicepsy!

richard
-

Pokud jste po přečtení nadpisu hlasitě zajásali v domnění, že prodej steroidů se konečně stal legálním, tak vás zřejmě budu muset zklamat. Velikost bicepsů a jejich růst ovlivňuje váš rozum a upřímnost sám k sobě. Naprostá většina lidí ve fitku při tréninku bicepsu používá úplně jiné partie. I když se jim biceps znatelně napumpuje a mají tak pocit, že takhle je to správně, trénink zpravidla bývá jediný čas, kdy biceps za něco stojí.

Všichni už jsme slyšeli, vezmi si odpovídající váhu, podrž činku v horní pozici, jezdi plný rozsah pohybu. Můžete ovšem s klidem tvrdit, že se tím opravdu řídíte? Bývá to jedna z dalších věcí, kterou víme, víme že jí víme, ale nikdy nám to nedá a děláme si to zas a znovu po svém upraveně. A pak se vztekáme.

Pokud byste opravdu pozorně sledovali cvičení bicepsu v posilovnách, zjistíte že 4/5 lidí se dopouští dost závažných chyb. Což je v podstatě jednoduché vysvětlení, proč s velikostí paží nejsou spokojeni. Dělají pohyby, které jsou kontraproduktivní. Často si nepohlídají postavení loktů, zvolí neadekvátní váhu a pak zatěžují především už tak přetížené svaly předních ramen.

Snažte se zredukovat cheating. Jasně, cvičení je dřina. Ale je to o tom najít rovnováhu a kompromis mezi tím, kdy budete cvičit dostatečně tvrdě a cítit se chlapsky a tím, že budete cvičit skutečně biceps a dosáhnete výsledků pro které cvičíte.

Cvičení paží je v první řadě o egu, které nám brání a podráží nohy. Úsměvné, můžeme si za to sami. Vynucená opakování nemůžou být provedeny striktní technikou, ale pokud cheatujeme už od prvních opakování, tak je zřejmě něco špatně.

Přetěžováním ramen si zaděláváme na potíže ve dlouhodobém horizontu. Ono to měsíc nic nedělá, rok nic nedělá, ale pak jednou začnete cítit nepříjemnou bolest a začnete bádat. Co dělám jinak? Cvičím pořád stejně. Proč to teď najednou bolí? Tělo se ozve po určité době, kdy už je přetěžování neúnosné. Nebývá to hned.

Zřejmě největší chybou bývá postavení loktů, jakmile je cpeme zbytečně dopředu ve snaze ulehčit si a „zhoupnout“ se v celém pohybu, odizolováváme správný pohyb a převádíme váhu na jiné partie.

Pokud chcete větší bicepsy, začněte především u sebe. Buďte k sobě upřímní a řeknete si, jestli opravdu respektujete základní body, nebo za vás cvičí ego.

Líbil se ti článek? Tak nás podpoř a sdílej na FB.
ZATÍM ZDE NEJSOU ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE