Jak moc škodí alkohol při posilování?

lamas525
1. 3. 2019

Pít či nepít, budiž věčná otázka. Proniknutím do kulturistického stylu života se vzdáváme spousty automatických svobod. Nemůžeme jíst cokoliv, kdykoliv a kdekoliv, dlouhotrvající pravidelná aerobní činnost se stává nepřítelem při přibírání váhy a naše křehké polovičky nemůžeme okouzlovat při vzájemném alkoholovém opojení ve spolupráci s flaškou Finlandie.

Zcela jednoduše, každá cesta má svoje oběti, ale vždycky to bude o volbě a vůli, ničem jiném.

Jak si spolu tykají fitko a alkohol? Můžu si každou sobotu s kamarády dát svých pět kousků a nestrachovat se? Tvrdý nebo pivo? Vliv alkoholu na regeneraci po náročném tréninku? A mnoho dalšího. Zapřísáhlí alkoholici strkají ruce do dlaní a abstinenti si mnou ruce.

1) Nejdůležitější je váš přístup. Pokud se jednou za měsíc-dva vylejete, svět se nezboří. Musíte mít pořádek v hlavě. Pokud si vsugerujete myšlenku, že vás jeden večer s alkoholem bude stát měsíce pokroku, bude to daleko horší. Psychika člověka ovlivňuje hormony daleko víc, než si připouštíme.

2) NIKDY NEPIJTE V DEN TRÉNINKU. Pokud se chystáte pít a chcete tělu ulevit, pijte v odpočinkový den a den po večírku jděte cvičit. Bude to bolet, vlivem snížené hladiny testosteronu se vám nebude chtít, ale prospěje vám to. Výzkumy ukazují, že alkohol v den tréninku má na organismus horší vliv, než v den odpočinku.

3) Zabraňte dehydrataci alkoholu a po návratu z tahu vypijte aspoň půl litru vody. Voda je důležitá pro správného fungování organismu, zvyšte její příjem. Vyhněte se kávě, při ranní kocovině váš organismus dostane ještě o pár procent níže.

4) Pivo ve velkém zvyšuje tvorbu estrogenů, není od věci radši sáhnout po skleničce tvrdého alkoholu. Ale všeho s mírou. Jedno orosené vám samozřejmě neublíží, ale opít se dvanácti kousky je ta nejhorší varianta.

5) Alkohol si opravdu netyká s testosteronem v těle. Příjem alkoholu působí katabolicky a proces spalování tuků a tvorby svalové hmoty je tak úplně pozastavený. Větší tvorba estrogenu = snížení množství testosteronu v těle a blokování spalování tuků, které se naopak ukládají do problémových partií. Všichni Milanové potvrdí.

6) Ještě jednou zopakuji první bod, mějte pořádek v hlavě. Tělo a svaly si pamatují. Pokud jednou za čas potřebujete, běžte pít. Ale počítejte s následky a nebuďte předem zdrceni a psychicky zdeptáni, že jste porušili režim. Váš psychický stav je odpovědný za tvorbu stresového hormonu kortizolu, který má negativní vliv právě na testosteron a rozkládá svalovou hmotu. Pesimismus dopad alkoholu zhorší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down