x

PRAVIDLA SPRÁVNÉ POSILOVNY

richard
-

Z důvodu transformace kulturistiky a hlavně fitness životního stylu na stále více komerční trend a otázku společenské prezentace na sociálních sítích promítající se i do výstavby a konceptu nově postavených posiloven (často spíše fitness center, není na škodu si zopakovat pravidla správné posilovny.

1. TVŮJ POT, TVOJE STAROST! 

Nejsme příznivci naleštěných posiloven a na každém z nás má být znát, že jsme dali do tréninku opravdu maximum. Ale jakmile opouštíš stroj/lavičku, je to tvůj pot = tvoje starost.

2. CO NALOŽÍŠ, TO UKLIDÍŠ! 

Jedna věc je být velký a silný, naložit činku a zvednout jí, druhá je uklidit po sobě. Velikost člověka neurčují jen fyzické dispozice.

3. ZANECH EGO PŘED DVĚŘMI! 

V posilovně jsme si všichni rovni, spojuje nás jedna cesta a cíl. Nepovyšuj se nad nikoho z ostatních!

4. HUDBA VŽDYCKY NAHLAS! 

V každé správné posilovně bys měl poslouchat pořádnou hudbu ze sluchátek, nebo z reproduktorů. Žádné dlouhé klábosení, pořádná hudba a pot!

5. NEPROCHATUJ POLOVINU TRÉNINKU!

 Pokud máš v pauzách mezi sériemi síly vykecávat se a chatovat si na mobilu, nedřeš dostatečně tvrdě. Přidej si a nebo odejdi!

6VYDEJ ZE SEBE VŠECHNO, NEBO VYPADNI! 

V posilovně se dře. Pokud si přišel koukat na ostatní a nechceš ze sebe vydat všechno, zmeň posilovnu!

7. PROŽÍVAT POVOLENO! 

Posilovna, kde se šíří ticho a v pozadí hraje hitparáda z Óčka není posilovnou. Můžeš se nechat povzbuzovat, můžeš se povzbuzovat sám, že si u maximálky jednou zařveš, když ti to pomáhá, nevadí. Je to místo pro chlapy!

8. VEM SI SPARINGA! 

Pokud si nejsi jistý, vždycky si řekni o pomoc. Sebedůvěra je super, ale uříznout si větší krajíc, než jsi schopný spořádat už tolik ne. Zahoď svoje ego a nech si pomoct!

9. MĚJ ÚCTU K ZÁVAŽÍ! 

Chovej se k závaží tak, jako by bylo tvoje vlastní. Je to tvoje náčiní pro každodenní dřinu. Chovej se k němu s úctou. Nenechávej ho ležet po půlce posilovny. Vždycky ho po sobě ukliď, posilovna není tvoje o nic víc, než kohokoliv jiného!

10. ZŮSTAŇ POKORNÝ! 

Ať už si jakýkoliv, jsi na cestě rok, pět, deset nebo dvacet, zůstaň pokorný. Respektuj ostatní, nepovyšuj se nad ně, nevysmívej se jim. Nezapomínej odkud si přišel a kde si začínal. Každý jsme byli na startovní čáře a měli před sebou kus práce. Stay humble!

Líbil se ti článek? Tak nás podpoř a sdílej na FB.
ZATÍM ZDE NEJSOU ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE