5 BRZD, KTERÉ NEDOVOLÍ VAŠEMU HRUDNÍKU DOSTATEČNĚ RŮST

lamas525
6. 2. 2019

Vybudování vysněného širokého a mohutného hrudníku trvá roky. A jak záhy zjistíte, ani zdaleka to nebude jen o benchpressu od nevidím do nevidím. Bohužel. Nezaručujeme vám, že po přečtení následujícího článku budete mít po třech tréninkových jednotkách prsa jako Arnold v dobách největších slávy a ozvou se vám filmový producenti s nabídkou. Co vám ovšem můžete zaručit, že pokud se vyvarujete následujících věcí, uvidíte znatelné zlepšení.

1) Benchpress vždycky jako první cvik v tréninu

U začátečníků nemá zřejmě žádný cvik takovou auru jako právě benchpress. A zaslouženě. Bezpochyby je to jedna z nejlepších možností, možná vůbec nejlepší, pro dlouhodobý svalový růst na hrudníku. Ze začátku funguje naprosto skvěle. Síla roste, kotouče přibývají a hrudník vypadá daleko více mužně. Potom se tělo přirozeně adaptuje a pokrok už není ani zdaleka tak viditelný, jako v prvních týdnech a měsících. Co s tím? Je čas na změnu.

Jako první možnost se nabízí na čas vyměnit velkou činku za jednoručky. Proč? Je to těžší. Ze začátku pro vás může být velmi složité udržovat rovnováhu, provádět plynulý pohyb a zároveň cvik správně procítit. Druhá možnost je zařadit jako první cvik šikmý benchpress, ať už směrem nahoru nebo dolu. Zařazení na začátek tréninku vám umožní přidat váhu, přidat opakování a opět tělu naservírovat něco, co ještě nevyzkoušelo.

2) Příliš mnoho sérií do selhání

Každý z nás si tím prošel. Ve snaze maximalizovat svoji snahu a způsobit tím co největší hormonální odezvu jedeme při tréninku do selhání. Více sérií. Více opakování. Více cviků. Větší váha.

Série do selhání můžou být zajímavým zpestřením, pokud jich ale použijeme příliš mnoho, může vést k většímu vyplavování kortizolu, který pracujeme přesně tak, jak si nepřejeme. Tudíž nás větší dřina bude stát větší svalové přírůstky. Postavené ne hlavu, ne?

3) Příliš šikmá lavička

U spousty lidí ve fitku si můžete všimnout, že jim chybí horní část velkého prsního svalu. A často jsou to právě lidé, kteří se mu věnují nejvíc. Čím si to vysvětlit? Ve snaze aktivovat vrchní část prsou používáme příliš příkrou lavičkou, kde úlohu prsou přebírají ramena a prsa pracují jen minimálně. Volte úhel lavičky velmi opatrně a s menší váhou se ujistěte, že práci vykonávají skutečně prsa.

4) Série do selhání během zahřívání

Pokud jsou vaše tréninky opravdu tvrdé a snažíte se zvyšovat vaši maximální sílu, nevyhne se vám několik zahřívacích sérií. Chyba je v tom, že spousta lidí si neuvědomuje význam zahřívacích sérií. Mají svaly zahřát, aktivovat, připravit na pozdější zátěž. Pokud půjdete už v zahřívacích sériích do selhání, zmenšíte tím svůj maximální výkon v pozdější fázi tréninku.

5) Špatná trajektorie pohybu

Jednou z největších brzd v tréninku prsou bývá nesprávná trajektorie a tím pádem i technika pohybu. Nejčastěji se s ní můžeme setkat u jednoruček a u stahování protisměrných kladek. Cviky, které by měly být izolované s přesným provedením a izolováním loktů v jedné pozici se stávají patvary a práci přebírají ostatní partie. Jasně, pro ego je těžké sklopit hlavu a použít menší váhu pro správné provedení, ale jen takhle bude váš pokrok trvalý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down