x

10 DŮVODŮ PROČ CVIČIT

richard
-

Dá se říct, že už víme vše. Jak cvičit, kde cvičit, co cvičit, s kým cvičit, kdy jíst, co jíst, a spoustu dalších důležitých informací a méně podstatných detailů. Pojďme na chvíli opustit všechna vážná témata a dát si spolu dohromady 10 důvodů, které půjdete prezentovat vašemu opravdu dobrému kamarádovi, kterého chce ke cvičení nalákat.

Budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o další, které vás napadnou a svěřte se nám s tím vaším, který vás do posilovny přivedl.

1. Postava

 I když to spousta lidí nepřizná, někteří lidé mají dokonce panickou hrůzu ze svého nahého těla v zrcadle. Těhotenské břicho netěhotné ženy, pivní pupek řidiče náklaďáku, celulitida, strie, tukové polštářky na spodních zádech. Nikdo to nemá rád. Oblečení to schová, ale pokud neměníte z obav o vlastní zdraví oblečení zpravidla za tmy, čelíte každý den kruté realitě. A tohle můžeme všichni změnit. Jednou se před to zrcadlo hrdě postavit a být pyšný.

2. Zdraví

I když se říká, že vrcholová kulturistika nemá se zdravím nic společného, obyčejné cvičení určitě ano. Vašeho tělo bude zvyklé na pohyb, nebude mu chybět aktivita, bude spalovat tuk a vytvářet svalovou hmotu. Pohyb potřebujeme pro fyzické i psychické zdraví. Ve zdravém těle zdravý duch.

3. Ostatní

Podvědomě nám všem záleží na tom, co si myslí ostatní. I když si to nemusíme brát zrovna v srdci a po jízlivých poznámkách brečet doma v koutě, všichni máme radost, když se nás dostává zvýšené pozornosti a obdivných poznámek od ostatních. Dřív nebo později si všimni začnou všímat, že ze sebou něco děláte a při troše dobré víry možná namotivujete i někoho dalšího.

4. Socializace

Někteří s tím nemají problém, pro jiné je to obrovská překážka. Seznamovat se a poznávat nové lidi. Fitko je pro to místem zaslíbeným. Poprosíte o dopomoc, dáte se do řeči a hned máte člověka se kterým můžete dát do řeči. Spousta lidí, z nejrůznějších důvodů sociálně „odřízlých“ hledá v posilovnách a fitness centrech spřízněné duše.

5. Disciplína a vůle

 Něco se naučíte. A nebude to jen správné provedení desítek cviků, spousta nových receptů, informace o suplementech a drby o Kačce a Petrovi ve fitku. Naučíte se něco, co nejde koupit a těžko se to buduje. Zvyknete si, že vše má svoji cenu. Budete muset mít pevnou vůli, odříkat si a nenechat toho při první překážce.

6. Odpoutání od sociálních sítí

Nepotřebujeme výzkumy, abychom si všimli jak náš život ovlivňují sociální sítě. Poskytují nám neomezené možnosti a přesto nám berou svobodu. Trávíme na nich spoustu času děláním ničeho a neustálým obnovováním novinek, které nám ve skutečnosti vlastně nezajímají a jen nás odvádí od vlastní reality. Pokud dáme čas něčemu jinému, sociální sítě logicky omezíme. A to je jen dobře.

7. Budujete sílu

Pokud netrávíte celý svůj život v posilovně na strojové simulaci bicepsových zdvihů (tam by se dalo polemizovat), postupně tréninkem budujete stále větší „surovou“ sílu, která se vám může hodit v mnoha situacích. Zastanete se kamaráda, vzbuzujete respekt, vyhrajete páku a konečně otevřete doma mladé zaseknuté víčko od Sprite nápoje. Síla se prostě hodí.

8. Zbavíte se špatných návyků a špatných lidí

Nebojte, chutě na sladké, svíčkovou a pizzu vás neopustí. Přesto se naučíte jíst daleko víc čistě a některé potraviny a tekutiny už pro vás nebudou lákavé. Taky se dost možná stane, že ve vašem životě v minulost zmizí několik lidí, které skrz jejich lenost a negativnost už nebudete chtít dále vídat.

9. Protože cvičení je super

Každý kdo do tohohle nesmyslného kolotoče stravy, cvičení, regenerace a honby za dalšími a dalšími centimetry na pažích navíc vkročí, musí uznat, že cvičení je prostě super. Nové svalové přírůstky. Proměna postavy. A hlavně ten pocit, když jdete napumpovaný z posilovny a všichni to vidí. K nezaplacení.

10. Já já jenom já

A v poslední řadě jde o vás. Dokážete si, že možná nejste takový budižkničemu. Dokážete si, že můžete zaskočit všechny, kteří o vás pochybovali. Dokážete si, že pokud si něco umanete, můžete to zvládnout. Nic není nemožné, pokud si za tím tvrdě jdete. Začněte cvičit kvůli sobě.

Líbil se ti článek? Tak nás podpoř a sdílej na FB.
ZATÍM ZDE NEJSOU ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE