Posilka.cz - Filip Grznár

Kulturistické mýty VIII – Sixpack uděláte častým cvičením břicha

před 464 dny
Přečteno 6315x
2 komentářů

Široká ramena, mohutný hrudník, véčkový tvar, žilnaté paže a především vypracované břicho. Alespoň takhle si často představujeme vysněné plážové tělo a sen dívek a žen bez rozdílu věku. V letních měsících se dá často odpozorovat, že nejčastější trénink k vidění v posilovnách je prsa, biceps, břicho. A to často několikrát týdně. A pořádně dlouho. Dnes se na chvíli zastavíme u poslední partie. Řekneme si jak to s tím břichem vlastně je. Má důraz na jeho cvičení skutečně smysl? A pro koho? Obecné podvědomí o vysněném sixpacku se obyčejně zakladá na cvičení do zblbnutí. Téměř každý trénink obsahuje několik sérií planků, sklapovaček a dalších cviků na břišní svaly. Platí tedy, čím víc tím líp?

Tvrzení že hubnutí funguje lokálně není založené na pravdě. Neexistuje přímá úměra mezi cvičením jednotlivé partie a spalováním tuku ve stejné oblasti. Z toho důvodu není náhoda, že celá řada lidí cviči břicho opakovaně bez výsledků. I když pracují na svalové hmotě, břicho zůstáva dále pod vrstvou tuku.

Čím je to způsobeno a jak na skutečný sixpack? Ukládání přebytečného tuku v problémových oblastech (boky, spodní záda, břicho) ovlivňuje stav hormonů v těle. Pokud máme jako většina populace trvale nízký testosteron, bude pro nás tvorba svalů a spalování tuku nepřekonatelným problémem. Ať už jde o muže nebo ženy, často trpíme na přebytek estrogenu. Střídají se nám nálady, nemáme energii, ukládá se nám tuk. Pokud chcete shodit břicho, musíte prvně optimalizovat hormony a vytvořit pro spalování tuku příznivější podmínky.

Vysněný sixpack uděláte na pestré, kvalitní, vyvážené a s ohledem na cíl vhodné stravě a tvrdém tréninku. Nesoustřeďte se na cvičení břicha 3x týdně na strojích, věnujte se dřepům, mrtvému tahu, tlakům a dalším základním pohybům. Pokud se ve stravě naučíte manipulovat se sacharidy, pohnete s tukem na břiše daleko výrazněji. Výraznou roli hraje i důraz na pitný režim.

Cvičeni a cesta k dokonalé postavě bude vždy komplexní záležitostí. Není to o suplementech a strojích na břicho Vždy to je cvičení, strava, psychika, regenerace. Neexistují zkratky a zabere si to svůj čas. Ale vyplatí se to.

PODPOŘTE ČLÁNEK

DALŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, které znovu nastartují váš hlad do cvičení

12. 10. 2017 v 13:11 | 1 komentářů

Minerály - všechny důležité INFORMACE!

07. 10. 2017 v 17:34 | 3 komentářů

Kaatsu metoda

03. 10. 2017 v 10:55 | 0 komentářů

Mýty - Těžké váhy dělají hmotu, pumpování rýsuje

03. 10. 2017 v 10:51 | 1 komentářů

KOMENTÁŘE

avatar
avatar
dumejgcf

1

16.01.2018 odpovědět
avatar
Ondra

Nutrend is tha best https://www.nutrend.cz/

10.02.2018 odpovědět